Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knihy

Americká snídaně I

 snimek-038.jpg

 

 

Svérázný cestopis dobrodruha z Podkrkonoší, který se vydal po stopách Jacka Londona a zlaté horečky na daleký sever. Kniha sleduje dvě dějové linie: nejen autorovo vlastní putování Chilkootským průsmykem jen s batohem a sněžnicemi a plavbu kánoí po Yukonu do Dawsonu, ale i události původní zlaté horečky.Cestopis obsahuje spoustu zajímavých a českému čtenáři dosud neznámých informací z dobových análů. Kniha vychází u příležitosti 100. výročí aljašské zlaté horečky.

 

 

Americká snídaně II

 

americka-snidane-ii.jpg

 

 

 

 

Druhá kniha úspěšného autora je volným pokračováním jeho zážitků z cest po severoamerickém kontinentu. Osobitým stylem vyprávění zavádí opět čtenáře do zajímavých oblastí. Kromě vlastního dobrodružství popisuje současnost i historii míst, která navštívil. V této knize zavítá i mezi své nové přátele - americké milionáře.

 

 

 

 

 

Americká snídaně III 

snimek-039.jpg

 

Třetí kniha úspěšného autora je volným pokračováním jeho zážitků z cest po severoamerickém kontinentu.Osobitým stylem vyprávění zavádí čtenáře do zajímavých oblastí největšího státu U.S.A., a kromě vlastního dobrodružství popisuje současnost i historii míst, která navštívil. S řadou fakt, příběhů a "perliček" z časů amerického osídlování Aljašky, na které během své výpravy narazil, má český čtenář možnost seznámit se vůbec poprvé. A že ne vždycky všechno vyjde na sto procent? Nevadí. Hlavně, že to zase stálo za to!

 

 

Výlet na Floridu

vylet-na-floridu.jpg

 

 Ve své čtvrté knize autor úspěšných cestopisů „Americká snídaně I-III" zavádí čtenáře na floridský jih, kam se vydal, aby, jak říká „prohřál starý kosti a přišel na jiný myšlenky". Kromě popisu exteriérů, postřehů z exotické oblasti USA a svérázného způsobu „relaxování", jehož nedílnou součástí byla pravidelná konzumace „kapky něčeho ostřejšího", kniha obsahuje mnoho zajímavostí z historie i současnosti Slunečního státu. Jeho prostředím okouzlený „relaxující muž" tentokrát neudržel na uzdě ani své textařské pero, čehož výsledkem je rozhodně zajímavé propojení hovorového projevu s country poezií.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muž z Texasu

muz-z-texasu.jpg

 

 Ve své páté knize autor pokračuje v osobitém mapování Spo(ko)jených států amerických. Tentokrát se vypravil na texasko-mexickou hranici do oblastí podél řeky Rio Grande a kromě zážitků z vlastní cesty autostopem a Greyhoundem opět seznamuje čtenáře(-ky) s historií i současností pro našince exotických míst, která navštívil. Území imigrantů, pašeráků zbraní a drog , Border Patrol a Texas Rangers, přírodní rezervace Big Bend National Park, městečka a města, kde se mísí angloamerická a hispánská kultura, to všechno při 37'C. (Ve stínu!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Oregonu do Arizony

z-oregonu-do-arizony.jpg

 

Autor známých a čtenářsky oblíbených AMERICKÝCH SNÍDANÍ svou šestou knihou pokračuje ve svérázném líčení zážitků z cest po Spojených státech amerických. Tentokrát zavádí čtenáře do multimilionářské komunity a popisuje cestu z Portlandu v Oregonu přes Kalifornii do Phoenixu v Arizoně. Kniha je napsaná svěžím a osobitým jazykem s notnou dávkou svébytného humoru. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední zlato z Yukonu

posledni-zlato-z-yukonu.jpg

 

 

Dobrodružný příběh o loupeži a pomstě s prvky americké "drsné školy". Odehrává se uprostřed divoké přírody kanadské provincie Yukonu a v subtropech floridských ostrovů. Autor těží z vlastních dlouholetých zkušeností, takže se mu daří čtenáře doslova přenést do místa děje a vtáhnout do příběhu. Poslední zlato z Yukonu je knížka, při níž se vám bude tajit dech, a neodtrhnete se od ní, dokud ji nedočtete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cizinec v Kanadě

cizinec-v-kanade.jpg

 

 

Neúnavný cestovatel a dobrodruh Jaroslav Kratěna není v literárním světě žádným nováčkem. Jeho humorně pojaté cestopisy po severoamerickém kontinentě jsou mezi čtenáři velice oblíbené. Nejinak tomu zcela jistě bude i u další knihy, v níž se s námi podělí o své nezapomenutelné zážitky z cesty za dlouholetým kamarádem do Britské Kolumbie. Cílem knihy je, jak sám autor říká, především pobavit. Ale čtenáři jistě ocení i popis pozoruhodných přírodních zajímavostí doplněný faktografickými a historickými údaji.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlatá Hora

jk.jpg

 

Knihou Zlatá hora autor volně navazuje na svůj dobrodružný román Poslední zlato z Yukonu. Opět zavádí čtenáře do subtropů floridských ostrovů a do kanadské divočiny teritoria Yukon. V situaci, kdy bylo třeba znova vzít spravedlnost do vlastních rukou.